SH-99 Lanier Parkway-North Mainlanes Westbound
|
From | To | Data Age | Distance (miles) | Link Travel Time(m:ss) | Cumulative Travel Time(m:ss) | Speed(mph) | |
Community | Elm Pl | 8:43:43 AM | 1.80 | 1:27 | 1:27 | 74 | |
Elm Pl | Plum Grove | 8:43:43 AM | 1.90 | 1:47 | 3:14 | 64 | |
Plum Grove | Monday-Hargrove | 8:43:43 AM | 1.90 | 1:28 | 4:42 | 78 | |
Monday-Hargrove | Wilderness Ln | 8:43:43 AM | 2.60 | 2:18 | 7:00 | 68 | |
Wilderness Ln | Sullivan Rd | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:53 | 8:53 | 54 | |
Sullivan Rd | US-59 Eastex | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:42 | 10:35 | 60 | |
US-59 Eastex | East of FM-1314 | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:47 | 12:22 | 71 | |
East of FM-1314 | West of FM-1314 | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:29 | 13:51 | 69 | |
West of FM-1314 | East of San Jacinto River | 8:43:43 AM | 1.60 | 1:19 | 15:10 | 73 | |
East of San Jacinto River | West of San Jacinto River | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:18 | 16:28 | 69 | |
West of San Jacinto River | Rayford | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:50 | 18:18 | 69 | |
Rayford | Hardy Toll Road | 8:43:43 AM | 2.20 | 1:42 | 20:00 | 78 | |
Hardy Toll Road | IH-45 North | 8:43:43 AM | 2.10 | 2:03 | 22:03 | 61 | |
IH-45 North | Mossy Oaks | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:38 | 23:41 | 73 | |
Mossy Oaks | Gosling | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:18 | 24:59 | 69 | |
Gosling | Kuykendahl | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:38 | 26:37 | 55 | |
Kuykendahl | FM-2920 | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:48 | 28:25 | 67 | |
FM-2920 | Gleanloch Forest | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:50 | 30:15 | 65 | |
Gleanloch Forest | SH-249 | 8:43:43 AM | 1.70 | 2:04 | 32:19 | 49 | |
SH-249 | Shaw Rd | - | 2.10 | Not Available | |
Shaw Rd | Telge | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:17 | 33:35 | 70 | |
Telge | Cypress-Rosehill | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:58 | 35:33 | 64 | |
Cypress-Rosehill | Mueschke | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:43 | 37:16 | 70 | |
Mueschke | Mason | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:40 | 38:56 | 72 | |
Mason | Cypresswood | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:45 | 40:41 | 72 | |
Cypresswood | US-290 Northwest | 8:43:43 AM | 1.20 | 1:02 | 41:43 | 70 | |
Summary | 48.6 | 41:43 | 41:43 | 70 | |
SH-99 Lanier Parkway-North Mainlanes Eastbound
|
From | To | Data Age | Distance (miles) | Link Travel Time(m:ss) | Cumulative Travel Time(m:ss) | Speed(mph) | |
US-290 Northwest | Cypresswood | 8:43:43 AM | 1.20 | 1:07 | 1:07 | 64 | |
Cypresswood | Mason | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:39 | 2:46 | 76 | |
Mason | Mueschke | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:29 | 4:15 | 81 | |
Mueschke | Cypress-Rosehill | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:37 | 5:52 | 74 | |
Cypress-Rosehill | Telge | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:58 | 7:50 | 64 | |
Telge | Shaw Rd | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:11 | 9:01 | 76 | |
Shaw Rd | SH-249 | - | 2.10 | Not Available | |
SH-249 | Gleanloch Forest | 8:43:43 AM | 1.70 | 2:17 | 11:17 | 45 | |
Gleanloch Forest | FM-2920 | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:45 | 13:02 | 69 | |
FM-2920 | Kuykendahl | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:38 | 14:40 | 73 | |
Kuykendahl | Gosling | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:16 | 15:56 | 71 | |
Gosling | Mossy Oaks | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:16 | 17:12 | 71 | |
Mossy Oaks | IH-45 North | 8:43:43 AM | 2.00 | 1:50 | 19:02 | 65 | |
IH-45 North | Hardy Toll Road | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:50 | 20:52 | 69 | |
Hardy Toll Road | Rayford | 8:43:43 AM | 2.20 | 1:50 | 22:42 | 72 | |
Rayford | West of San Jacinto River | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:42 | 24:24 | 74 | |
West of San Jacinto River | East of San Jacinto River | 8:43:43 AM | 1.50 | 1:18 | 25:42 | 69 | |
East of San Jacinto River | West of FM-1314 | 8:43:43 AM | 1.60 | 1:25 | 27:07 | 68 | |
West of FM-1314 | East of FM-1314 | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:22 | 28:29 | 75 | |
East of FM-1314 | US-59 Eastex | 8:43:43 AM | 2.10 | 1:42 | 30:11 | 74 | |
US-59 Eastex | Sullivan Rd | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:23 | 31:34 | 74 | |
Sullivan Rd | Wilderness Ln | 8:43:43 AM | 1.70 | 1:56 | 33:30 | 53 | |
Wilderness Ln | Monday-Hargrove | 8:43:43 AM | 2.60 | 2:26 | 35:56 | 64 | |
Monday-Hargrove | Plum Grove | 8:43:43 AM | 1.90 | 1:35 | 37:31 | 72 | |
Plum Grove | Elm Pl | 8:43:43 AM | 1.90 | 1:27 | 38:58 | 79 | |
Elm Pl | Community | 8:43:43 AM | 1.80 | 1:32 | 40:30 | 70 | |
Summary | 48.6 | 40:30 | 40:30 | 72 | |